Firma Sony wprowadziła do oferty dwa nowe obiektywy dla systemu Sony NEX – obiektyw szerokokątny E 20 mm F2,8 oraz teleobiektyw zmiennoogniskowy E PZ 18-200 mm F3,5-6,3 OSS. Model szerokokątny (20 mm) wyposażony został w elektryczną regulację zoomu, natomiast model zmiennoogniskowy (18-200 mm) stworzony z myślą o nagrywaniu aparatami i kamerami α z mocowaniem typu E.

Obiektyw szerokokątny E 20 mm F2,8

Wytrzymały obiektyw szerokokątny o ogniskowej 20 mm do aparatów α z mocowaniem typu E. Jego ogniskowa (w przeliczeniu na format 35 mm) wynosi 30 mm, a duży otwór przysłony (F2,8) daje możliwość fotografowania w szerokim zakresie warunków: od fotografii krajobrazowych po sceny z życia ulicy. Obiektyw charakteryzuje się wysokim poziomem uzyskiwanego kontrastu i dużą rozdzielczością, a czystość obrazu w rogach kadru usatysfakcjonuje nawet wymagających użytkowników.

Teleobiektyw zmiennoogniskowy E PZ 18-200 mm F3,5-6,3 OSS

Wysokiej jakości teleobiektyw zmiennoogniskowy z 11-krotnym zoomem stworzony z myślą do nagrywania filmów kamerami Full HD z gniazdem na wymienne obiektywy typu E. Model E PZ 18-200 mm F3,5-6,3 OSS jest dostarczany w zestawie z kamerą NEX-VG30EH.

System stabilizacji obrazu Optical SteadyShot eliminuje wszelkie drgania aparatu i umożliwia robienie zdjęć z ręki przy dłuższych czasach ekspozycji – bez obaw o nieostre fotografie. Dodatkową stabilizację przy szerokim kącie obiektywu zapewnia tryb „aktywny”, pozwalający na robienie zdjęć nawet w marszu. Jeżeli zależy Ci na nagrywaniu płynnego, stabilnego obrazu filmowego, to obiektyw ten jest dla Ciebie.

Model E PZ 18-200 mm F3,5-6,3 OSS jest również uniwersalnym obiektywem przy robieniu zdjęć aparatami α z mocowaniem typu E. Można nim bez problemu wykonywać zarówno zdjęcia rozległych krajobrazów, jak i zbliżenia dzikiej przyrody oraz fotografie portretowe.

Źródło: sony.pl