Firma Nikon poinformowała o nowym obiektywie stałoogniskowym Nikkor AF-S 800mm f/5.6 VR. Model ten według producenta jest w pełni zgodny z systemem autofokusu stosowanym we wszystkich aparatach pełnoklatkowych (FX) firmy nikon.

Informacja prasowa na temat obiektywu Nikkor AF-S 800mm f/5.6 VR

Obiektyw Nikkor AF-S 800mm f/5.6 VR stanowy rozszerzenie oferty super teleobiektywów firmy Nikon. Do jego zalet należy najdłuższa ogniskowa wśród obiektywów NIKKOR posiadających autofokus. Stworzono go z myślą o fotografii sportowej, reportażowej oraz przyrodniczej. Model ten posiada uszczelniony układ optyczny chroniący przed działaniem kurzu i wody dzięki czemu sprawdzi się w trudnych warunkach.

Już nie możemy się doczekać, by podczas największych imprez sportowych tego lata zaprezentować nowy, przełomowy produkt NIKKOR” — mówi Robert Cristina, kierownik Nikon Professional Services w Europie.„Jest odzwierciedleniem stosowanej przez nas strategii, w której wykorzystujemy opinie do tworzenia rzeczywistych produktów i odpowiedzią na potrzeby najlepszych fotografów sportowych, fotoreporterów oraz fotografów przyrody — dodał.

fot. nikon.pl, Nikkor AF-S 800mm f/5.6 VR

Nikon Professional Services

Od ponad pięćdziesięciu lat w ramach programu NPS (Nikon Professional Services)  firma Nikon zapewnia zawodowym fotografom wsparcie techniczne oraz swoje usługi. Nikon Professional Services to nie tylko serwis i naprawa sprzętu używanego na co dzień w pracy przez zawodowych fotografów, lecz również punkty usługowe dostępne na wielu  imprezach kulturalnych i sportowych. W punktach tych można dokonać przeglądu swojego sprzętu fotograficznego oraz zlecić jego naprawę. Punkty oferują również usługę wypożyczenia fotograficznego.

Źródło: nikon.pl