Menu - strony
Menu - kategorie

Data: Paź 24, 2012 Kategoria: Nikon

Nowe obiektywy dla systemu Nikon 1?

Firma Nikon rozpoczęła prace nad nowymi obiektywami dla systemu Nikon 1. Ofertę wzbogacą trzy obiektywy wśród których pojawi się jasny obiektyw o ogniskowej 32mm i otworze względnym f/1,2, kompaktowy obiektyw o ogniskowej 10-100 mm f/4,0-5,6 oraz szerokokątny zoom z systemem stabilizacji obrazu VR o zakresie ogniskowych 6,7-13mm f/3,5-5,6.

NIKKOR 32 mm f/1,2

Zaprojektowany z został z myślą o fotografii portretowej. Daje możliwość uzyskania fotografii o ciekawym rozmyciu tła. Model ten dodatkowo wyposażony został system redukcji drgań VR.

NIKKOR 6,7-13 mm f/3,5-5,6

Model ten zaprojektowany został do zdjęć szerokokątnych. Charakteryzować się będzie dużym kątem widzenia wynoszącym 100 stopni, ogniskowa obiektywu 6,7-13 mm.

Nikkor 10-100 mm f/4,0-5,6

Kompaktowy model o ogniskowej 10-100 mm zaprojektowany został dla fotografów poszukujących uniwersalnego oraz poręcznego obiektywu sprawdzającego się na każdej wyprawie. Model ten posiadać będzie 10-krotny zoom.

Firma Nikon ciągle pracuje nad poszerzeniem swojej oferty dla systemu Nikon 1. Data wprowadzenia na rynek nowych modeli nie jest jeszcze znana.

„Nikon 1 to najlepiej sprzedający się system aparatów w swojej kategorii w Europie. Do jego popularności przyczyniły się m.in. obiektywy 1 NIKKOR, wyróżniające się kompaktowymi rozmiarami, poręcznością, szybkością działania oraz jakością wykonania i oferowanego obrazu.”

Źródło: nikon.pl, optyczne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
AF-S NIKKOR 70-200 mm f/4G ED VR

Firma Nikon wprowadziła do swojej oferty nowy zmiennoogniskowy teleobiektyw AF-S...

Zamknij